برای تهیه دوره ها و فایل ها، ویژه استخدامی و استفاده از تخفیفات کلیک کنید. مشاهده تخفیفات

  • 5

شیوه نامه جشنواره خوارزمی – محور تربیت بدنی و سلامت 1402 -1403

جشنواره نوجوان خوارزمي بزرگترین رویداد علمي- پژوهشي و مهارتي دانش‌آموزان دوره اول متوسطه است كه در راستاي «اهداف برنامه درسی ملی و 11 حوزه تعلیم و تربیت برنامه درسی ملی در 13 محور از جمله محور تربیت بدنی و سلامت»، ویژه تمام دانش‌آموزان دوره اول متوسطه در 3 مرحله مدرسه‌ای، منطقه‌ای/ ناحیه‌ای/ شهرستانی و استانی به صورت حضوری برگزار می‌شود. بیشترین تمركز جشنواره، در مرحله مدرسه‌ای و در كلاس درس است که با تسهیل‌گری و هدایت معلمان (آموزش دیده) از طریق «ساماندهی تکالیف پروژه محور، ارزشیابی عملکردی، اختصاص بخشی از نمرات مستمر ارزشیابی پیشرفت تحصیلی به دانش آموزان شرکت کننده و تشکیل انجمن های علمی- پژوهشی به تفکیک هر محور در مدرسه»، براساس علاقه و توان دانش‌آموزان انجام می‌شود. هر انجمن، زیر نظر دبیر تخصصی (دبیر مسئول به تفکیک هر محور)، فعالیت خود را آغاز و با تشکیل تیم‌های دانش‌آموزی، یادگیری مهارت‌های مرتبط با محور موردنظر، تکمیل و ارتقای پروژه‌ها و ارزیابی آثار توسط داور مرحله مدرسه ای و با نظارت مدیر مدرسه، نماینده/ نمایندگان تیم‌ها که دارای آثار با كیفیت‌تر هستند؛ انتخاب و به مرحله منطقه‌ای معرفی می‌شود. در مرحله منطقه‌ای نیز دانش‌آموزان ضمن تکمیل بیشتر پروژه‌های خود و ارتقای ایده‌ها و محصولاتشان و استفاده از ظرفیت پژوهش‌سرای منطقه محل تحصیل و انجام کار گروهی و توسعه مهارت‌های مدیریت پروژه، در مرحله منطقه‌ای شركت نموده و پس از ارزیابی آثار توسط ناظر مرحله منطقه‌ای، برگزیدگان مرحله منطقه، برای ورود به مرحله استانی معرفی و پس از اشتراک گذاشتن دانش و تجربه خود، به ارائه اثر می‌پردازند. سپس دانش‌آموزانی که دارای اثر متفاوت بوده و بالاترین کیفیت پروژه و بیشترین توانمندی در مهارت‌های نرم را دارند؛ عضو هسته‌های دانش‌بنیانی شبکه یادگیری می‌شوند و با همراهی ناظران کشوری و تسهیل‌گران شبکه یادگیری در برنامه‌های پیشرفته کیفیت‌بخشی، مدیریت پروژه و مهارت‌های مختلف کسب و کار، مرتبط با علایق خود شرکت می‌کنند.

 

جشنواره خوارزمی تربیت بدنی سال تحصیلی 1403 – 1402

دهمین دوره جشنوراه خوارزمی «یادواره شهید کاظمی آشتیانی» برگزار می شود. هدف اصلی این محور، تبیین روش هاي جدید و خلاقانه و ورود حیطه فناوري به آموزش درس تربیت بدنی در مدارس در راستای تفریحات سالم، ترویج بهداشت و اصول سالم زیستن و پیشگیری از ایجاد بیماری و اختلال و معلولیت های اندامی و توانمندسازی افراد در تسلط بر رفتار خود و حفظ سلامت جسمانی، عقلانی، اجتماعی، روانی و معنوی با ساخت و تولید تجهیزات ورزشی و کمک آموزشی، نرم افزارها و اپلیکیشنهای ورزشی و در دو بخش اصلی تولید تجهیزات ورزشی و ساخت برنامه های ورزشی خواهد بود. لذا در این محور دانش آموزان با راهنمایی دبیر تخصصی تربیت بدنی/ مراقب سلامت و یا هر کدام از دبیران دروس
دیگر، به صورت انفرادي می توانند در محور سلامت و تربیت بدنی شرکت نمایند.

توسعه علم ورزش از هر دو بعد سلامت و قهرمانی، نیازمند بکارگیري و استفاده بهینه از دستاوردهاي مبتنی بر فناوريهای نوین علوم مختلف است . همچنین با توجه به گسترش فناوری در حیطه های گوناگون، امروزه استفاده از فناوري های نوین در حیطه آموزش و یادگیري باعث بالابردن کیفیت عملکرد ورزشکاران و نحوه اجراي رویدادهاي ورزشی شده است.

 

دانلود دستورالعمل جشنواره خوارزمی تربیت بدنی

جهت دانلود کامل دستورالعمل و بخشنامه جشنواره خوارزمی محور تربیت بدنی وسلامت و دسترسی به فرم های این جشنواره روی لینک زیر کلیک کنید.

 

اگر سوالی یا نظری دارید در قسمت نظرات این پست بیان کنید.

محمد خسروی

63 مطلب منتشر شده

دبیر تربیت بدنی؛ کارشناسی ارشد فیزیولوژی ورزشی

درباره این مطلب نظر دهید !

محصولات زیرا حتما ببینید ...

%11
تخفیف

کانال نکته و تست دروس مربی تربیت بدنی و سلامت، مشاوره و سبک زندگی

قیمت اصلی 279,000 تومان بود.قیمت فعلی 250,000 تومان است.
126
%21
تخفیف

کانال نکته و تست دروس تخصصی تربیت بدنی استخدامی

قیمت اصلی 215,000 تومان بود.قیمت فعلی 171,000 تومان است.
315
%13
تخفیف

کانال نکته و تست دروس عمومی استخدامی

قیمت اصلی 174,000 تومان بود.قیمت فعلی 152,000 تومان است.
378